FloorpanLogo

Beylikdüzü Parke Ustası

Beylikdüzü Parke Ustası
Beylikdüzü Parke Ustası

İstanbul’da ev ve ofis sayısının fazla olması, laminat parke çeşitlerinin de daha fazla tercih edilmesi anlamına geliyor. Özellikle Beylikdüzü parke ustası arayışları yaz döneminde daha da arttı. Parke çeşitlerinin uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanılabilmesi için kalitesi kadar döşenmesine de dikkat edilmesi gerekiyor. Parkelerin mutlaka bu alanda uzmanlaşmış olan ustalar tarafından döşenmesi lazım.

Aksi halde en kaliteli laminat parke modellerini tercih etmiş olsanız bile kullanım konforundan yoksun kalabilirsiniz. Öncelikle parkelerin döşenecek mekana gittikten sonra 48 saat boyunca oda ısısında bekletilmesi gerektiğini belirtelim. Bu süre boyunca laminat parkelerin kesinlikle döşeme aşamasına geçilmemesi gerekir. 2 gün boyunca bekletildikten sonra doğru teknikler uygulanarak parkelerin döşemesi gerçekleştirilebilir.

Laminat Parke Modelleri Nasıl Döşenir?

Laminat parke döşemesinde zeminin pürüzsüz olması büyük önem taşıyor. Bu nedenle öncelikle zeminin temizlenmesi gerekiyor. Ardından şilte serilerek döşeme aşamasına geçilebilir. Parkeler mevcut ısıya bağlı olarak hafifçe genleşebiliyor. İşte bu nedenle mutlaka kenarlarda 1 santimetre boşluk bırakılması gerekiyor. Ustalar hem desenlerin bir bütün olarak görülebilmesini sağlıyor hem de ideal düzeyde boşluk bırakarak parkelerin en doğru şekilde döşemesini gerçekleştiriyor. Evlerde ve işyerlerinde kullanılan parkelerin farklı kalınlıklarda olduğunu belirtelim.

Parke döşeme ustaları sadece evlerde değil işyerlerinde de hizmet sunabiliyorlar. Farklı kalınlıklarda üretilmiş olan parke modelleri rahatlıkla aynı teknikle döşenebilir. Yenilenen laminat parkeler sökülüp takılabilecek bir kilit sistemine sahip oluyor. Bu nedenle köşeli esnasında parkenin kilit sistemine zarar vermemek çok büyük önem taşıyor. Aksi halde söz  parke parçası bir daha kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda yeni bir paket satın almak zorunda hale geliyor. Usta seçimi önemini işte bu noktada çok daha net bir şekilde belli edebiliyor.