FloorpanLogo

Çim Halı

Çim Halı
Çim Halı

Dış ortamda doğal çimler kullanmak pek çok açıdan dezavantajlı olabiliyor. Sulama maliyetleri ve düzenli olarak biçilmesi gerektiği gibi unsurlar nedeniyle emek, zaman ve bütçe gerektiren doğal çimler yerine tercihinizi çim halı sistemlerinden yana kullanabilirsiniz. Her türlü ortamda kullanıma uygun olması ile dikkat çeken bu sistemler artık çok daha doğal bir çim görünümü sunuyor.

Uzaktan yapay olduklarının anlaşılmasının mümkün olmadığı çim halı sistemleri de mevcut. Suni halı sistemlerinin oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu da belirtmemiz lazım. Özellikle futbol sahaları, tenis kortları ve spor salonlarında bu ürünlerin oldukça yaygın şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Ancak elbette çim halıların kullanım alanları bundan ibaret değil.

Çim Halılar Nerelerde Kullanılır?

Balkonlar ve teraslarda da artık bu ürünler şık bir tercih olabiliyor. Özellikle teras alanlarında çok sık kullanıldıklarını belirtmek lazım. Aynı zamanda çocuk oyun parklarında ve kreşlerde de yaygın şekilde tercih edilmeye başlandı. Bahçelerde de kullanılıyor ve bu sayede bahçelerde sulama maliyetlerinin bir hayli azalması mümkün olabiliyor.

İç mekanlarda dekoratif açıdan kullanıldığını belirtelim. Özelikle evlerin ya da işyerlerinin kullanılmayan ölü alanlarında çim halılarda çok daha şık ve dekoratif bir bölüm oluşturulabiliyor. Pek çok mağazada ve fuarlarda da kullanıldığını söyleyebiliriz. Kolay yıpranmadığı ve özel bir bakım gerektirmediği için son derece avantajlı bir kullanım imanı sunuyor.

Doğal çimler üzerinde sadece birkaç saat aktivite yapmak dahi yıpranmaları ve bozulmaları için yeterli olabiliyor. Ancak sentetik çim halılar için böyle bir özene gerek yok. Saatlerce aktiviteye uygun bir alan sunmuş oluyor. Peyzaj için de son derece ideal bir seçenek olan bu sistemler kokuya neden olmuyor ve kolaylıkla temizlenebiliyor olması ile de dikkat çekiyor.