FloorpanLogo

Hangi Renk Parke Dekorasyonu Tamamlar?

Hangi Renk Parke Dekorasyonu Tamamlar?
Hangi Renk Parke Dekorasyonu Tamamlar?

Dekorasyon uygulamaları içinde sizin stilinize en uygun olan tasarıma yer açmanız rahat bir ev görüntüsünü hissetmeniz de önemlidir. Dekorasyon uygulamalarının hazırlanmasında ister ev ister iş yeri olsun zemin kaplama seçimi ve rengi önem taşır. Klasik olan dekorasyon uygulamalarında daha koyu tona sahip ola parkeler seçilebilirken Country gibi ev dekorasyon stilinde ise açık tonlara hatta gri ya da beyaz parke renklerine yer verilmesi en doğrusu olacaktır.

Hangi renk parke dekorasyonu tamamlar sorusunun yanıtında öncelikle yaratılması düşünülen dekorasyon stilinin inceden belirlenmesi gereklidir. Uygulama yapılacak olan dekorasyon stili ve mobilya seçimleri ile parke renginin de uyum içinde olması genel havanın en doğru şekilde yansıtılabilmesini sağlayacak olan seçimdir.

Mekanın Genişliğine Göre Seçim

Hangi renk parke dekorasyonu tamamlar sorusunda ayrıca sizin açık renkli bir dekorasyona mı yoksa koyu tonlu bir dekorasyona mı yer açmayı düşündüğünüzde önemlidir. Beğenilerin hayatta geçişinde ise ortamın genel boyutlarına göre de seçim yapabilirsiniz.

Odanın ya da odaların genel metre karelik ölçüsüne göre seçiminizi yaparak bulunulan alanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Koyu tonların yanı sıra ağaç desenlerine sahip olan ve renk geçişleri ile alana hoş bir hava katacak olan seçimler ortamın saha sıcak bir hava yakalamasına da destek olacaktır.

Koyu tonların ya da açık renk olan parke seçimlerini yaparken dar olan yerlerde açık renklere geniş alanlarda ise koyu tonlara yer verilebilir. Fakat alanın daha da ferah ve daha da geniş görünmesini istiyorsanız bu kaideye uymadan geniş alanda da açık tonlara sahip olan parke seçimini tercih edebilirsiniz. Bu durumda hem genel beğeni ve tercihiniz ön planda yer alırken hem de seçeceğiniz mobilyalara göre de parke rengine karar verebilirsiniz.