FloorpanLogo

Laminat Parke Teknik Özellikleri

Laminat Parke Teknik Özellikleri
Laminat Parke Teknik Özellikleri

Zemin kaplama yöntemleri arasında son dönemde en çok tercih edilen laminant parkeler oluyor. Pek çok zemin kaplama yöntemlerine nazaran çok daha ekonomik bir seçenek olması, bu ürünlerin daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Ancak bundan daha da önemli unsurlar da var.  Örneğin artık laminat parke teknik özellikleri açısından beklentileri çok daha fazla karşılıyor. Çünkü  laminat parkeler artık en son teknolojilerle desteklenerek üretiliyor.

Ürünlerin sökülüp takılabilen bir forma kavuştuğunu bilmeyenler için belirtelim. Showroomlar ya da fuar gibi geçici olarak kullanılan alanlarda parke şıklığı rahatlıkla tercih edilebiliyor. Aynı zamanda mekan sahibi olmayanlar da taşınacağı yeni eve de parkeleri götürebileceği için laminant parke konforundan vazgeçmek durumunda kalmıyor. Uv ışınlarına karşı çok daha dayanıklı olan parkeler haliyle daha uzun bir kullanım ömrü sunabiliyor.

Laminat Parkeler Artık Bu Özelliklere Sahip!

Parke kullanıcılarının yaşadıkları en büyük problem laminat parkelerin kolay çizilebilir olmasıydı. Mobilya ayakları bile parkelerin üzerinde çeşitli çiziklerin oluşmasına sebebiyet veriyordu. Ancak yeni tasarımlarda bu problem tamamen tarihe karışmış durumda! Artık çizilmeye karşı ekstra dayanıklı bir forma kavuşan laminat parkeler ilk günkü yeni görünümüne yıllarca koruyabiliyor. Aynı zamanda tasarımlar sigara ateşine karşı da son derece dayanıklı  olabilecek şekilde üretiliyor.

Gayet kolay bir şekilde temizlenebilir olmasını da unutmamak lazım. Özellikle evlerde  temizliğin pratik bir şekilde yapılabiliyor olması dikkatlerden kaçmıyor. Yenilenen dominant parça modelleri arasında ısıtmaya uygun olanlar da mevcut. Isıya karşı da yüksek mukavemet özelliği sergileyen  tasarım seçenekleri lekelerden etkilenmiyor. Tüm bu özellikler bir arada değerlendirildiğinde laminant parke modellerinin pek çok zemin kaplama yöntemleri nazaran daha fazla tercih edilmesine şaşırmamak lazım. Artık fiyatları da gayet makul seviyede olan bu ürünler herkes için ulaşılabilir hale geldi.