FloorpanLogo

Lamine Parke Bursa

Lamine Parke Bursa
Lamine Parke Bursa

Lamine parkeler, genel olarak iki ya da üç ayrı katmanlı olarak üretilen parke türleri arasında yer almaktadır. Lamine parkelerin alt katmanlarında düşük değerdeki bir ağaç ya da kontrplak kullanılabilmektedir. Lamine parke Bursa şehrinde pek çok farklı firmanın üretimini ve satışını üstlendiği parke modelleri arasında da yer almaktadır. Ancak bu firmalar arasından seçim yapacağınız zaman güvenilir olan firmaları seçmeniz gerekir.

Lamine parkelerde en yaygın olarak kullanılan ağaç türleri arasında İngilizce’de “Rubberwood” olarak adlandırılan ağaç türü yer almaktadır. Lamine parkelerin en üst katman kısmında ağacın doğrudan kendisine yer ayrılmıştır.

Lamine parkelerin masif parkelerden biraz daha yüksek fiyatlar ile satılmasının sebebi üreticiye olan maliyeti ve masif parkelere göre daha yüksek bir üretim teknolojisiyle üretilmesidir. Ayrıca lamine parkeler diğer parke çeşitlerine göre daha uzun bir kullanım ömrü sunabilir.

Lamine Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

Lamine parke seçeceğiniz zaman en fazla dikkat etmeniz gereken detaylar arasında parkelerin birleştiği zaman aralarında kot farkı yaratmaması yer almaktadır. İster tek parça, ister üç parçalı olsun bu parçaların yan yana gelmesi kesinlikle kot farkı oluşturmamalıdır ve parçalar birbirlerine sıkı bir şekilde kenetlenmelidir.

Bu detayı atladığınız zaman en ufak bir nem veya ıslaklık meydana geldiği zaman ufak su parçacıkları ahşabın aralarına sızar ve farklı sorunlar meydana gelebilir. Ayrıca lamine parke seçimini yaparken dekorasyon stilinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Dekoratif açıdan şık mekanlar yaratabilmek için mekanlarınızdaki mobilyalarınız ve aksesuarlarınız ile uyumlu olabilecek parke seçeneklerine yönelmelisiniz. Lamine parke Bursa bölgesinde pek çok farklı güvenilir firmadan temin edebileceğiniz parke modelleri arasındadır.