FloorpanLogo

Ofis Parkeniz Nasıl Olmalı?

Ofis Parkeniz Nasıl Olmalı?
Ofis Parkeniz Nasıl Olmalı?

Çok sayıda kişinin kullandığı bir çalışma alanı olan ofislerde zemin kaplama haliyle büyük önem taşıyor. Ofislerde kullanım kolaylığı, kolay temizlenme gibi çeşitli unsurlar nedeniyle genellikle laminat parke modelleri tercih ediliyor. Ancak ofis parkeniz nasıl olmalı sorusu da akılları karıştırabiliyor. Öncelikle ısıya ve ışığa dayanıklılık, üretiminde kullanılan malzeme, yüksek trafiğe karşı mukavemet gibi pek çok özelliğin dikkate alınması gerekir.

Aslında az önce sıraladığımız bu özelliklerin tümünü tek tek gözden geçirmeye gerek olmuyor. Çünkü bu özellikler dikkate alınarak üretilen laminat parke modelleri sınıflandırılıyor. Ofisler için uygun olanlar ise 31, 32, 33 ve 34 numaraları ile kodlanıyor. Yani ofisiniz için bir laminat parke modeli alacaksanız seçtiğiniz modelin bu numaralardan biri ile kodlanması gerekir.

Ofislerde Hangi Laminat Parke Modeli Tercih Edilmeli?

Bu numaralara sahip olan laminat parke çeşitleri hem insan trafiğinin yoğun olduğu alanlara uygun hem de darbelere karşı diğerlerinden çok daha yüksek mukavemet özelliği sergiliyor. 31 numaralı olan parkeler otel odaları ve orta sınıfta yer alan ofisler için gayet uygun bir seçim olacaktır.

Büyük ölçekli olan ofisler ve hastane odaları gibi alanlar için de 32 numara ile kodlanmış olan laminat parke modellerinin tercih edilmesi gerekir.  Aynı zamanda mağazalar için de bu ürün modellerinin ideal bir seçenek yelpazesi sunduğunu belirtebiliriz. 33 numara ile kodlanan parkeler ise okullar, büyük ölçekli olan işyerleri ve kalabalık hastanelerde kullanıma uygun olan özellikler ile donatılıyor.

34 numara ise büyük konferans salonları, havaalanları, otobüs ve tren garları gibi yoğunluğu hiç azalmayan mekanlar için kullanılıyor. Bir anlamda numaralar büyüdükçe dayanıklılık seviyesinin yükseldiğini belirtebiliriz. Ofislerinizin kullanım sıklığını göz önünde bulundurarak dilediğiniz modelin seçimini yapabilirsiniz.