FloorpanLogo

Ofise Uygun Laminat Parke Modelleri

Ofise Uygun Laminat Parke Modelleri
Ofise Uygun Laminat Parke Modelleri

Ofis ortamında kullanıma uygun olan zemin kaplama tasarımları arasında en çok tercih edilenlerden biri de laminat parkeler oluyor. Laminat parkeler ekonomik bir çözüm sunması ve bununla birlikte artık daha uzun bir kullanım ömrü sunabiliyor olması, bu ürünlerin daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Peki, ofise uygun laminat parke modelleri hangileri? Parke modelleri arasından herhangi bir tercih yapılabilir mi?

Öncelikle evlerde kullanılan lamimnat parke çeşitleri ile ofislerde kullanılanların birbirinden farklı olduğunu belirtmemiz lazım. Ofiste kullanılanlar daha dayanıklı bir yapıya sahip oluyor. Zira ofislerde her gün çok sayıda kişinin mekanı kullandığını düşünecek olursanız neden daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaları gerektiğini fark edebilirsiniz.

Ofislerde En Sık Tercih Edilen Renkler

Model olarak da genellikle açık renk tonlarının tercih edildiğini belirtebiliriz. Çünkü açık renk tonları mekanın daha ferah görünmesini sağlıyor. Bu sayede çalışanların daha yüksek performans sergilemesi mümkün hale geliyor. Ofis ortamının daha genişmiş gibi bir algı yaratıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. Açık zeminler ve açık duvarlar her daim insanlarda böyle bir algı yaratır.

Küçük bir ofis için işte bu nedenlerle en doğru tercih her daim açık renk tonları olacaktır. Desenleri çok belirgin olan laminat parkelerin de çok fazla ilgi görmediğiniz belirtebiliriz. Bu tasarımlar evler için daha ideal olabilir ancak ofisler söz konusu olduğunda desenler dikkat dağıtıcı olarak düşünülebiliyor ve ahşap deseninin oldukça net bir şekilde kullanıldığı modeller yerine daha sade tasarımlar tercih ediliyor.

Ofislerde en sık tercih edilen renk ve desenlere dair örnekleri sitemizden de inceleyebilirsiniz. Bu sayede ofis dekorasyonuna ya da kullanılan mobilya modellerine uygun olan renkler ve desenler kolaylıkla tespit edilebilir!