FloorpanLogo

Ortamı Aydınlık Gösterecek Parke Modelleri

Ortamı Aydınlık Gösterecek Parke Modelleri
Ortamı Aydınlık Gösterecek Parke Modelleri

Parkeler genel olarak ortamda daha sıcak bir havanın yakalanmasına destek olan zemin kaplamalardır. Genel olarak ahşap desenlerin ve renklerin etrafından yer alan birçok modeli sunan parkeler aynı zamanda ormanlarında bu anlamda korunmasına destek olur. Ayrıca oldukça pahalı bir döşeme olan ahşap yerine daha uzun yıllar dayanım gösterecek ve her daim size temizliği sunacak olan parkeler ile dilediğiniz yer zemin kaplamanızı yaptırabilirsiniz. Ortamı aydınlık gösterecek parke modelleri ile özellikle dar olan alanların daha geniş görünmesi de sağlanabilir.

Dar ya da oldukça küçük olarak ifade edilen alanların yanı sıra geniş olmasına karlın daha aydınlık ve ferah bir alanın yaratılması içinde parkelerin renk seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Ortamı aydınlık gösterecek parke modelleri genel olarak açık renklere ve tonlar sahip olan parkelerdir. Bunun yanı sıra desen seçiminde de gene fazla ağır desenlerin yer almadı daha sade olan tasarımlara yer vererek ortam içinde aydınlık ve ferah bir havanın yakalanmasına destek olabilirsiniz.

Hangi Alanlarda Açık Ton Parkeye Yer Verilebilir?

Alçak tavana sahip olan ya da yüksek tavanlı olmasına karşın az ışık alan yerler içinde tercih edilecek olan açık renkli parke seçenekleri küçük bir illüzyon yaparak alanın farklı bir havaya bürünmesini sağlar. Alan içinde istediğiniz etkinin kazanılması ve daha ferah ve aydınlık olması için mobilya seçimlerine de dikkat etmeniz önerilir. Aynı zamanda attan ısıtma için uygun olan parke seçimlerine yer açarak gereksiz yer kaplayacak olan radyatörlerden de kurtulmuş olursunuz. Açık renklere ve tonlara sahip olan parke seçiminizde mobilyalarınız ile oluşacak uyuma da önem vermeniz alanı içinde ahengin tamamlanmasına destek olarak daha hoş bir görüntüyü sunacaktır.