FloorpanLogo

Parke Alırken Dikkat

Parke Alırken Dikkat
Parke Alırken Dikkat

Ev ya da işyerinizi laminat parke şıklığı ile buluşturmak istediğinizde öncelikle model seçeneklerine göz atmak isteyeceksiniz. Ancak sadece modeli dikkate alarak tercih yapmanız son derece yanlış olabilir. Aynı zamanda parke alırken dikkat etmeniz gereken farklı unsurların da olduğunu belirtmek isteriz. Bu unsurlara dikkat etmeniz çok daha ideal bir seçim yapmanızı sağlayacak.

Aynı zamanda beklentilerinizin de tam olarak karşılanabilmesi için söz konusu unsurları da göz önünde bulundurarak tercih yapmanızda fayda var. Öncelikle seçtiğiniz parkenin ISO 9002 belgesine sahip olup olmadığını inceleyin. Aynı zamanda üretici firmanın size sunduğu garanti süresini de biliyor olmanızda fayda var. Garanti süresinin uzun olması, ürünlerin daha kaliteli olduğu anlamına gelebilir.

Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parkelerin gün içerisinde taşıyacağı ağırlığı da dikkate alarak tercih yapmanızda fayda var. Evler için genellikle ince yapıda olan parkeler tercih edilebilir. Ancak trafiğin daha yoğun olduğu ofisler için daha kalın parkelere yönelmeniz gerekebilir. Evlerde genellikle 21 ila 23. sınıf parke kalitesi yeterli olurken ofisler için önerilen 31. sınıf parkeler oluyor.

Renk seçimi de elbette titizlikle yapılmalıdır. Açık renkli parkelerin çizilme ve toz gibi unsurlarda daha avantajlı bir kulanım imkanı sunduğunu belirtelim. Ancak koyu renkli parke modelleri de oldukça asil bir duruş sergiliyor. Dekorasyonu dikkate alarak renk seçimi yapmakta fayda var.

Ayrıca parkelerin üzerinde sağlamlık derecesinin belirtilmiş olması da gerekiyor. Tüm bu unsurları bir arada değerlendirerek parke seçimi yapmanız halinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanım esnasında da birkaç unsura dikkat etmeniz gerekecek. Bu sayede laminat parkelerin sağladığı avantajların tümünden istifade etmiş olacaksınız. Kaan Parke olarak sizlere en kaliteli ürün modellerini sunuyoruz, mutlaka göz atın.