FloorpanLogo

Zemin Kaplama

Zemin Kaplama
Zemin Kaplama

Evlerde ve işyerlerinde artık çok daha konforlu bir şekilde kullanılabilen zemin kaplama yöntemleri tercih ediliyor. Konforlu kullanım dendiğinde ise ilk olarak akla gelen laminat parke modelleri oluyor. Artık çok daha zengin bir model ve renk seçeneği sunabilen parke çeşitleri üstün teknoloji destekli olarak üretildiği için pek çok açıdan beklentileri karşılamayı başarıyor. Parkeler pratik bir şekilde uygulanabilir olmasıyla da dikkat çekiyor.

Sorunsuz bir zemin kaplama isteyenlerin de rotasını bu ürün modellerine çevirdiğini söyleyebiliriz. Özellikle işyerlerinde şık bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercih ettiği laminant parke çeşitleri sökülüp takılabilir bir kilit sistemine sahip olmasıyla da  ön plana çıkıyor. Bu tasarımların sökülüp takılabilir olması, showroomlar ya da fuarlar gibi alanlarda da laminat parke şıklığından faydalanabilmeyi olanaklı kılıyor. Yenilenen model seçenekleri bu ürün modellerinin istenen her alanda kullanılabilir olmasını sağlıyor.

Laminat Parke Modellerinin Yenilenen Özellikleri

Parke çeşitleri ultraviyole ışınlarına dayanıklı olduğundan uzun vadede solma gibi çeşitli sorunlara neden olmuyor. Bu tasarımlar sigara ateşine karşı dayanıklı olduğundan küçük kazalar durumunda yüzeyinde bir renk değişimi meydana gelmiyor. Sadece bu iki özellik ile parke çeşitlerinin çok daha uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanılabilmesini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda yenilenen parke modelleri zeminden ısıtma yöntemlerine de uygun. Dolayısı ile bu yolları sunan binalarda daha pratik bir  zemin kaplama yöntemi oluyor.

İşyerlerinde bir diğer zemin kaplama tekniği de karo halılardır.  Ancak laminat parkelerin çok daha kolay temizlenebilir olması bu ürünlerin daha fazla ön plana çıkmasını  sağlıyor. Açık ve koyu renkler arasında en çok tercih edilenler sade bir görünüm sunanlar oluyor. Ofis dekorasyonu ile anında uyum sağlayabilen laminant parke modelleri  geniş renk ve desen seçeneği açısından da beklentileri karşılıyor.